Individualbehandlare Region Uppsala jobb - alla lediga jobb
Nedan listar vi alla lediga jobb som matchar: Individualbehandlare Region Uppsala. På Jobblediga.se kan du enkelt söka fler liknande jobb via datorn eller mobilen. Här hittar du också jobbtips när du söker jobb eller vill klättra i karriären.Hittade inga lediga jobb på sökning: Individualbehandlare Region Uppsala. Sök vidare
Några andra slumpade jobb:
- Hantverkare till expansivt Växjöföretag- Växjö
- KAA-samordnare/Studie- och yrkesvägledare till Allbo Lärcenter (ALC)- Alvesta
- Möckelsnäs Herrgård söker Erfaren Housekeeping per omgående- Älmhult
- Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!- Alvesta
- Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!- Växjö
- Pigg student som vill jobba som truckförare?- Växjö
- Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag- Växjö
- Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag- Älmhult
- Säljare Home 60% vikariat- Växjö
- Knowhowmedarbetare 10% (35%)- Växjö
Mer beskrivning
Hantverkare till expansivt VäxjöföretagDina arbetsuppgifter Till ett av våra kundföretag i Växjö söker vi duktiga och engagerade hantverkare inom främst bygg och snickeri. Du älskar att arbeta praktiskt och har sinne för både montering och installation och gillar utmaning! Hos vår kund får du möjlighet att arbeta med: ⢠Montering och sågning ⢠Isättning av byggelement och isolering ⢠Väggresning ⢠Köksinstallationer och montering av inredning Tjänsten ställer krav på god samarbetsförmåga och mycket hög arbetsmoral! För rätt person finns det goda möjligheter till fast anställning! Din profil Vi söker dig som innehar minst gymnasieutbildning, gärna mot trä, bygg eller anläggning. Du trivs med praktiska arbetsuppgifter och har lätt för att ta till dig nytt. Du läser byggritningar obehindrat samt är du van att bygga, snickra och göra enklare installationer. Som person är du positiv och glad, du bidrar till ett gott samarbete och har lätt för att lära. Vidare har du även god fysik och rätt inställning till arbetet och dina kollegor. B-körkort samt truckkort är meriterande. Uppdraget är ett inhyrningsuppdrag där du blir anställd hos Empleo för att sedan arbeta ute hos ett av våra kundföretag i Växjö. Vi rekryterar löpande och tjänsterna kan komma att tillsättas innan ansökningstiden har gått ut. Du är varmt välkommen med din ansökan redan idag! Du ansöker direkt på www.empleo.se Uppstart: Juni. Ort/Placering: Växjö. Omfattning: Heltid, dagtid. Lön: Individuell lönesättning tillämpas. Om oss Empleo är ett auktoriserat bemannings- och rekryteringsföretag med kontor i Växjö, Ljungby och Vetlanda. Hos Empleo är du som konsult vår främsta tillgång. Därför lägger vi stor vikt vid att du ska kunna utvecklas och må bra. Det är självklart för oss att ge dig de rätta verktygen för att du ska kunna utföra dina arbetsuppgifter med högsta kvalitet. Av samma anledning följer vi upp och ser till så att allt fungerar som det ska på din arbetsplats. Med bättre bemanning menar vi bättre för våra kunder â och för dig som anställd. Vi är öppna och genuina som för oss alla skapar framgång!
Företag: Empleo Växjö AB
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Hantverkare till expansivt Växjöföretag jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Hantverkare till expansivt Växjöföretag
KAA-samordnare/Studie- och yrkesvägledare till Allbo Lärcenter (ALC)
Alvesta kommun med ca 20 000 invånare â södra Sveriges mittpunkt. Vår utgångspunkt är lokalt boende med globala möjligheter. Här finns bra boendemiljöer med närhet till såväl stad som landsbygd och rika möjligheter till en aktiv fritid. En traditionell kommun med spännande utmaningar tillsammans med fantastiska möjligheter. Vill du vara med på våran resa? Utbildningsförvaltningen svarar för förskola, grundskola, gymnasie- och vuxenutbildning, gymnasiesärskola. Nära samverkan finns med Individ- och familjeomsorgens arbetsmarknadsenhet. ARBETSUPPGIFTER Ansvar för: ⢠KAA (kommunala aktivitetsansvaret) mot ungdomar ⢠Studie- och yrkesvägledning riktad mot gymnasieelever men kunna vara ett stöd till övriga inom ALC ⢠Kontakter och motivationshöjande insatser med målgruppen ⢠Utveckla meningsfulla insatser/aktiviteter för enskilda i målgruppen ⢠Utveckla samverkan kring insatser/aktiviteter inom och utanför Alvesta kommun ⢠Följa upp elever/ungdomar i målgruppen för KAA ⢠Viss ärendehantering: Formell hantering gentemot samverkande myndigheter, organisationer, kommuner samt gentemot egen nämnd/utskott. ⢠Administration: Registrering, dokumentation och statistik ⢠Vägledningssamtal med individuell studieplanering ⢠Samverka vid behov med Arbetsförmedlingen, SCB, IFO Arbetsmarknadsenheten och med Alvesta kommuns vuxenutbildning ⢠Ingå i nätverk för studie-och yrkesvägledare i Kronoberg KVALIFIKATIONER Vi söker en person med engagemang för ungdomar, med god förmåga till samverkan och med öppenhet för kreativa lösningar för varje individ. Utbildning: Studie-och yrkesvägledning, eller annan utbildning med inriktning mot lärande, sociologi, psykologi. Erfarenhet av att ha arbetat med ungdomar samt erfarenhet av kommunal verksamhet är en merit. ÖVRIGT Vi undanber oss samtliga annonsförsäljare.
Företag: Alvesta kommun, Utbildningsförvaltningen
Ort: Alvesta
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga KAA-samordnare/Studie- och yrkesvägledare till Allbo Lärcenter (ALC) jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: KAA-samordnare/Studie- och yrkesvägledare till Allbo Lärcenter (ALC)
Möckelsnäs Herrgård söker Erfaren Housekeeping per omgående
Möckelsnäs Herrgård ligger i Diö strax norr om Älmhult (Småland) och har anor från 1300-talet. Herrgården är numera ombyggd och renoverad för att fungera som hotell, restaurang samt konferensanläggning. Countryside Hotellet har 46 rum med totalt 100 bäddar och 7 konferensrum. Vår Herrgård är öppen året om och ligger vackert i en avstressande miljö omgiven av sjön Möckeln, 3 naturreservat med bokskog och en fin egen trädgård. Möckelsnäs Herrgård söker: erfaren housekeeping-frukost/service personal (Restaurang/ Hotell/ Konferens) Vi söker dig som är en passionerad, idérik, flexibel och ansvarsfull person. Din utmaning är att hålla en jämn och hög servicenivå gentemot våra gäster. Du ska kunna prata såväl svenska som engelska och vara serviceminded, flexibel & ha en öppen attityd. Dina arbetsuppgifter fördelas i huvudsak mellan att sköta frukosten, hotellstädet, reception & restaurang. Du ska ha god tidigare erfarenhet av motsvarande arbetsuppgifter inom hotell & restaurang samt att du bor i närheten Diö-Älmhult (radie av 5 mil).
Företag: Möckelsnäs Herrgård
Ort: Älmhult
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Möckelsnäs Herrgård söker Erfaren Housekeeping per omgående jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Möckelsnäs Herrgård söker Erfaren Housekeeping per omgående
Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!
Nu söker vi dig som är en engagerad och arbetsvillig person och vill jobba hela sommaren samt är student till hösten och intresserad av att kombinera dina studier med ett extrajobb inom sortering till ett företag i Alvesta! Tjänsten innebär att hantera en maskin som sorterar och bladar reklam där det krävs att du håller ett högt tempo, är snabb med fingrarna och trivs med ett fysiskt arbete. Vi letar efter dig som är i början av dina studier och ser detta som ett långsiktigt extrajobb. Arbetstider är fördelade på dagtid måndag-fredag mellan kl. 06.45-17.00 där vi gärna ser att du kan arbeta största delen av sommaren och ungefär en-två dag i veckan i höst för att vara aktuell för tjänsten. Körkort och tillgång till bil är ett krav för tjänsten då arbetsplatsen ligger i utkanten av Alvesta. Vi är intresserade av dig som kan börja omgående och vill fortsätta arbeta extra vid sidan av studierna under hösten. För rätt person finns även möjlighet till sommarjobb. Välkommen in med din ansökan, om det blir aktuellt med en intervju kommer vi att höra av oss. Vi tillämpar löpande intervjuer och urval. Din profil Krav för tjänsten är att du har en annan huvudsaklig sysselsättning som studier eller annat arbete. Du har körkort och tillgång till bil. Du ska ha möjlighet att jobba största delen av sommaren och en-två vardagar i veckan under dagtid i höst. Det är meriterande om du tidigare arbetat inom lager eller industri. Som person ska du vara en arbetsvillig, flexibel och driftig person som gillar att ha ett fysiskt arbete där du får arbeta med kroppen. Arbetet är ett perfekt avbrott i studierna där du får möjlighet att skapa kontakter med kollegor, får erfarenhet och extra inkomst. Vi ser fram emot din ansökan! Om företaget Mångfaldigt prisbelönta StudentConsulting är ett av Skandinaviens största och ledande rekryterings- och bemanningsföretag med fokus på unga i karriären. Tack vare ett stort nätverk och lång erfarenhet har vi rekryterat över 10 000 personer det senaste året. Att jobba extra under studietiden är ett utmärkt tillfälle att skaffa arbetslivserfarenhet och göra dig mer attraktiv på arbetsmarknaden när du studerat färdigt. För att inte tala om det extra tillskott det ger till studiekassan. Vi erbjuder intressanta och utmanande tjänster inom områden som IT, teknik, ekonomi, administration, HR, marknadsföring, kundtjänst, försäljning, industri, produktion, logistik och transport. Hitta din framtid på:Â www.studentconsulting.se
Företag: StudentConsulting
Ort: Alvesta
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta! jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!
Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!
Nu söker vi dig som är en engagerad och arbetsvillig person och vill jobba hela sommaren samt är student till hösten och intresserad av att kombinera dina studier med ett extrajobb inom sortering till ett företag i Alvesta! Tjänsten innebär att hantera en maskin som sorterar och bladar reklam där det krävs att du håller ett högt tempo, är snabb med fingrarna och trivs med ett fysiskt arbete. Vi letar efter dig som är i början av dina studier och ser detta som ett långsiktigt extrajobb. Arbetstider är fördelade på dagtid måndag-fredag mellan kl. 06.45-17.00 där vi gärna ser att du kan arbeta största delen av sommaren och ungefär en-två dag i veckan i höst för att vara aktuell för tjänsten. Körkort och tillgång till bil är ett krav för tjänsten då arbetsplatsen ligger i utkanten av Alvesta. Vi är intresserade av dig som kan börja omgående och vill fortsätta arbeta extra vid sidan av studierna under hösten. För rätt person finns även möjlighet till sommarjobb. Välkommen in med din ansökan, om det blir aktuellt med en intervju kommer vi att höra av oss. Vi tillämpar löpande intervjuer och urval. Din profil Krav för tjänsten är att du har en annan huvudsaklig sysselsättning som studier eller annat arbete. Du har körkort och tillgång till bil. Du ska ha möjlighet att jobba största delen av sommaren och en-två vardagar i veckan under dagtid i höst. Det är meriterande om du tidigare arbetat inom lager eller industri. Som person ska du vara en arbetsvillig, flexibel och driftig person som gillar att ha ett fysiskt arbete där du får arbeta med kroppen. Arbetet är ett perfekt avbrott i studierna där du får möjlighet att skapa kontakter med kollegor, får erfarenhet och extra inkomst. Vi ser fram emot din ansökan! Om företaget Mångfaldigt prisbelönta StudentConsulting är ett av Skandinaviens största och ledande rekryterings- och bemanningsföretag med fokus på unga i karriären. Tack vare ett stort nätverk och lång erfarenhet har vi rekryterat över 10 000 personer det senaste året. Att jobba extra under studietiden är ett utmärkt tillfälle att skaffa arbetslivserfarenhet och göra dig mer attraktiv på arbetsmarknaden när du studerat färdigt. För att inte tala om det extra tillskott det ger till studiekassan. Vi erbjuder intressanta och utmanande tjänster inom områden som IT, teknik, ekonomi, administration, HR, marknadsföring, kundtjänst, försäljning, industri, produktion, logistik och transport. Hitta din framtid på:Â www.studentconsulting.se
Företag: StudentConsulting
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta! jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Student - sommarjobba inom sortering i Alvesta!
Pigg student som vill jobba som truckförare?
Är du student eller skall börja studera under hösten och har truckkort och tillgång till bil? Eller arbetar du 50 % någon annanstans? Tycker du om ett aktivt arbete och vill ta del av gemenskapen på en trevlig arbetsplats? Hos våran väletablerade kund strax utanför Växjö kommer du få arbeta med lastning och lossning av lastbilar med trucken som arbetsredskap. Trivs du med att få arbeta självständigt, ta eget ansvar och egna initiativ är detta tjänsten för dig. Arbetstiderna är förlagda både dagtid, under eftermiddagen och natten. Vi letar nu främst efter dig som är intresserad av att arbeta lite längre pass under eftermiddagarna eller nattid. Du kommer att vara schemalagd efter din tillgänglighet och efter kundens efterfrågan. Det kan utöver schemaläggningen förekomma eventuella extrapass där man kommer att få hoppa in med kort varsel. Du kommer att vara anställd av StudentConsulting men uthyrd till vår kund. Uppdraget kommer starta relativt omgående med introduktion inför sommaren och fortlöper under hösten på deltid. Ett krav är då att du ska kunna jobba minst 2 pass i veckan. Din profil Vi letar efter dig som är i början av dina studier eller har minst 1 år kvar. Uppdraget kräver att man har truckkort med A-behörighet. Vi ser att du är en flexibel, ansvarsfull, pålitlig och arbetsvillig person som kan vara redo att hoppa in med kort varsel. Arbetet kan vara relativt tungt så det krävs att man har god fysik. Då företaget är beläget i utkanten av Växjö ser vi att du som söker har körkort och tillgång till bil. Vi erbjuder dig ett fritt arbete med stort ansvar hos en väletablerad kund. Låter tjänsten intressant? Ansök redan idag då intervjuer och rekrytering kommer att ske löpande! Om företaget Mångfaldigt prisbelönta StudentConsulting är ett av Skandinaviens största och ledande rekryterings- och bemanningsföretag med fokus på unga i karriären. Tack vare ett stort nätverk och lång erfarenhet har vi rekryterat över 10 000 personer det senaste året. Att jobba extra under studietiden är ett utmärkt tillfälle att skaffa arbetslivserfarenhet och göra dig mer attraktiv på arbetsmarknaden när du studerat färdigt. För att inte tala om det extra tillskott det ger till studiekassan. Vi erbjuder intressanta och utmanande tjänster inom områden som IT, teknik, ekonomi, administration, HR, marknadsföring, kundtjänst, försäljning, industri, produktion, logistik och transport. Hitta din framtid på:Â www.studentconsulting.se
Företag: StudentConsulting
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Pigg student som vill jobba som truckförare? jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Pigg student som vill jobba som truckförare?
Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag
Dina arbetsuppgifter Till vår kund norr om Älmhult söker vi en teknikintresserad Inköpare. Företaget stärker nu upp sitt redan kompetenta team med ytterligare en inköpsresurs. Hos vår kund får du som medarbetare möjlighet till både personlig och kompetensutveckling i en innovativ, internationell och expansiv arbetsmiljö. Är du en driven inköpare med minst något års praktisk erfarenhet, då kanske det är just dig vi söker! För att bli framgångsrik i rollen har du ett genuint tekniskt intresse, är en van förhandlare och är en mycket god kommunikatör. Rollen som Inköpare innefattar att ansvara för att vidareutveckla den nuvarande strategin med fokus att leverera en optimal kostnad, leveranssäkerhet och kvalitet i samråd med bl.a. logistik, kvalitet och procurement. Du kommer även att medverka i olika projekt som representant för inköp avseende kundprojekt, costdown-aktiviteter samt andra âcross-funktionellaâ projekt. En varierande och spännande roll i sin helhet med många internationella kontaktytor. Är du redo för en ny utmaning i ett framgångsrikt och innovativt koncernbolag? Din profil Vi söker dig med eftergymnasial utbildning inom inköp, ekonomi eller annan motsvarande utbildning eller yrkeserfarenhet. Du har minst något års praktisk erfarenhet av inköpsarbete inom någon form av teknisk organsiation, gärna inom tilverkningsindustrin. Du har goda förhandlingskunskaper och besitter kunskaper inom PPAP:s procedurer, har erfanhet från och förstår TCO. Vi ser vidare att du har erfarenhet av de lagstiftningar och reglerverk som följer för ISO och FDA. Du talar och skriver flytande svenska och engelska och besitter goda tekniska kunskaper, har du dessutom god förståelse i något annat språk är det mycket meriterande. Som person är du driven och strukturerad i ditt arbetssätt. Du har en god analytisk förmåga och har en positiv inställning samt är stresstålig och har en god förmåga att prioritera ditt arbete. För att lyckas i rollen har du även en ödmjuk framtoning, en god koordinerande förmåga samt trivs du att arbeta i en kommunikativ och relationsskapande roll. Du är duktig på att skapa och utveckla affärsrelationer samt har du en öppenhet för olika kulturer och människor. Tjänsten inleds med en konsultanställning via Empleo och kan för rätt person leda till en tillsvidareanställning hos vår kund. Vi rekryterar löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan ansökningstiden har gått ut. Vill du veta mer om tjänsten? Ring gärna rekryteringsansvarig Rebecca Moberg 0470-73 01 91. Du är varmt välkommen med din ansökan redan idag! Uppstart: Snarast eller enligt överenskommelse. Ort/Placering: norr om Älmhult. Omfattning: Heltid. Lön: Individuell lönesättning tillämpas. Om oss Empleo är ett auktoriserat bemannings- och rekryteringsföretag med kontor i Växjö, Ljungby och Vetlanda. Hos Empleo är du som konsult vår främsta tillgång. Därför lägger vi stor vikt vid att du ska kunna utvecklas och må bra. Det är självklart för oss att ge dig de rätta verktygen för att du ska kunna utföra dina arbetsuppgifter med högsta kvalitet. Av samma anledning följer vi upp och ser till så att allt fungerar som det ska på din arbetsplats. Med bättre bemanning menar vi bättre för våra kunder â och för dig som anställd. Vi är öppna och genuina som för oss alla skapar framgång!
Företag: Empleo Växjö AB
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag
Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag
Dina arbetsuppgifter Till vår kund norr om Älmhult söker vi en teknikintresserad Inköpare. Företaget stärker nu upp sitt redan kompetenta team med ytterligare en inköpsresurs. Hos vår kund får du som medarbetare möjlighet till både personlig och kompetensutveckling i en innovativ, internationell och expansiv arbetsmiljö. Är du en driven inköpare med minst något års praktisk erfarenhet, då kanske det är just dig vi söker! För att bli framgångsrik i rollen har du ett genuint tekniskt intresse, är en van förhandlare och är en mycket god kommunikatör. Rollen som Inköpare innefattar att ansvara för att vidareutveckla den nuvarande strategin med fokus att leverera en optimal kostnad, leveranssäkerhet och kvalitet i samråd med bl.a. logistik, kvalitet och procurement. Du kommer även att medverka i olika projekt som representant för inköp avseende kundprojekt, costdown-aktiviteter samt andra âcross-funktionellaâ projekt. En varierande och spännande roll i sin helhet med många internationella kontaktytor. Är du redo för en ny utmaning i ett framgångsrikt och innovativt koncernbolag? Din profil Vi söker dig med eftergymnasial utbildning inom inköp, ekonomi eller annan motsvarande utbildning eller yrkeserfarenhet. Du har minst något års praktisk erfarenhet av inköpsarbete inom någon form av teknisk organsiation, gärna inom tilverkningsindustrin. Du har goda förhandlingskunskaper och besitter kunskaper inom PPAP:s procedurer, har erfanhet från och förstår TCO. Vi ser vidare att du har erfarenhet av de lagstiftningar och reglerverk som följer för ISO och FDA. Du talar och skriver flytande svenska och engelska och besitter goda tekniska kunskaper, har du dessutom god förståelse i något annat språk är det mycket meriterande. Som person är du driven och strukturerad i ditt arbetssätt. Du har en god analytisk förmåga och har en positiv inställning samt är stresstålig och har en god förmåga att prioritera ditt arbete. För att lyckas i rollen har du även en ödmjuk framtoning, en god koordinerande förmåga samt trivs du att arbeta i en kommunikativ och relationsskapande roll. Du är duktig på att skapa och utveckla affärsrelationer samt har du en öppenhet för olika kulturer och människor. Tjänsten inleds med en konsultanställning via Empleo och kan för rätt person leda till en tillsvidareanställning hos vår kund. Vi rekryterar löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan ansökningstiden har gått ut. Vill du veta mer om tjänsten? Ring gärna rekryteringsansvarig Rebecca Moberg 0470-73 01 91. Du är varmt välkommen med din ansökan redan idag! Uppstart: Snarast eller enligt överenskommelse. Ort/Placering: norr om Älmhult. Omfattning: Heltid. Lön: Individuell lönesättning tillämpas. Om oss Empleo är ett auktoriserat bemannings- och rekryteringsföretag med kontor i Växjö, Ljungby och Vetlanda. Hos Empleo är du som konsult vår främsta tillgång. Därför lägger vi stor vikt vid att du ska kunna utvecklas och må bra. Det är självklart för oss att ge dig de rätta verktygen för att du ska kunna utföra dina arbetsuppgifter med högsta kvalitet. Av samma anledning följer vi upp och ser till så att allt fungerar som det ska på din arbetsplats. Med bättre bemanning menar vi bättre för våra kunder â och för dig som anställd. Vi är öppna och genuina som för oss alla skapar framgång!
Företag: Empleo Växjö AB
Ort: Älmhult
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Teknikintresserad inköpare till internationellt bolag
Säljare Home 60% vikariat
Vikarierande säljare Home Vi söker en säljare till avdelningen Home där vi erbjuder produkter inom Kök, Hushåll och Vitvaror. Har du lätt att prata med folk och behärskar samtidigt konsten att lyssna? Då har du bra förutsättningar att bli en skicklig säljare hos oss. Den viktigaste uppgiften som säljare på Elgiganten är att hitta den perfekta lösningen för våra kunders frågor, utmaningar och önskemål. Det är en enkel match för dig som vill vara bäst i allt du gör och som är resultat- och lösningsorienterad. Att arbeta för Elgiganten är både roligt, utmanande och fartfyllt. Har du massor av energi, är social och är bra på ditt jobb kan vi garantera att du får både möjligheter och utmaningar på Elgiganten. Arbetsuppgifter Din huvudsakliga arbetsuppgift kommer, tillsammans med dina kollegor, att vara att göra våra kunder 100 % nöjda varje dag - och att ha roligt under tiden! Hjälpa kunder att hitta sin bästa lösning Erbjuda och sälja produkter och tjänster Träning och utbildning I stort sett allt som du gör som medarbetare på Elgiganten genomsyras av våra tre grundstenar: Ansvarstagande, Engagemang och Effektivitet. Profil & Bakgrund Du älskar att nå dina mål - och när du gör det, vill vi fira det med dig. Är du också snabblärd, nyfiken och kreativ så är du är en väldigt bra kandidat för detta jobb.  Ett intresse för de varor och tjänster som vi säljer är en stor fördel, men inte ett krav. Vi har ett omfattande utbildningsprogram där du kommer att få de kunskaper och expertis som du behöver. Med vilja och beslutsamhet kan du gå långt inom bolaget, det finns interna möjligheter för alla som jobbar på Elgiganten. Här får du en bra introduktion som ger dig rätt förutsättningar att lyckas och trivas. Som stöd finns en stöttande varuhuschef och en rad utbildningar inom produktkunskap, försäljning och kundvård. Vi investerar årligen över 50 mkr och 36.000 kursdagar i att utbilda och träna våra medarbetare. Elgiganten erbjuder Avtalsenlig lön och pension Generöst bonusavtal Förmåner inom friskvård och personalköp Internt utbildningsprogram för medarbetare och ledare Goda karriärmöjligheter På Elgiganten gillar vi mångfald och välkomnar därför alla sökanden oavsett kön, ålder eller etnisk bakgrund. Vi ser gärna fler kvinnliga kollegor. Ansökningar utvärderas löpande och hittar vi en passande Gigant kan rekryteringsprocessen gå snabbare än planerat. Vid frågor kring tjänsten kontakta Simon Stigemyr på dm.home.vaxjo@giganten.se Inga ansökningar hanteras via e-post. Tycker du detta låter kul? Då hoppas vi att du vill jobba hos oss! Varmt välkommen med din ansökan.
Företag: Elgiganten AB
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Säljare Home 60% vikariat jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Säljare Home 60% vikariat
Knowhowmedarbetare 10% (35%)
Supportmedarbetare - Knowhow 10% (35% under sommaren)   Är du vår nya supportmedarbetare? Gillar du att göra kunder nöjda och har du en teknisk skicklighet? Upplever du att ovan stämmer in på dig, så kan svaret på första frågan mycket väl vara "Ja".  Som supportmedarbetare arbetar du i varuhusets tjänste- och servicecenter KNOWHOW, där din främsta uppgift är att säkerställa försäljning och utförande av supporttjänster samt se till att KNOWHOW driftas enligt företagets riktlinjer.  KNOWHOW ska, tillsammans med fortlöpande utbildning, säkerställa att Elgiganten på bästa sätt kan bistå kunderna i utvecklingen mot det digitala hemmet. Här finns bland annat moln- och säkerhetstjänster, tjänster som hjälper kunderna med leverans och installation, hjälp att komma igång med sin nya produkt och med support om något skulle inträffa. Du trivs att arbeta i ett högt tempo, är ordningsam, tar egna initiativ och gillar att ta ansvar.  Att arbeta för Elgiganten är både roligt, utmanande och fartfyllt. Har du massor av energi, är social och är bra på ditt jobb, kan vi garantera att du får både möjligheter och utmaningar hos oss. Vår kultur är viktig för oss och i stort sett allt som du gör som medarbetare på Elgiganten genomsyras av våra tre grundstenar: Ansvarstagande, Engagemang och Effektivitet. Din huvudsakliga arbetsuppgift kommer, tillsammans med dina kollegor, att vara att göra våra kunder 100 % nöjda varje dag - och att ha roligt under tiden! Med stor ansträngning och beslutsamhet kan du gå långt inom bolaget, för vi vill ge interna möjligheter för alla som arbetar hos oss. Hos oss kommer du att få en bra introduktion som ger dig rätt förutsättningar att lyckas och trivas hos oss. Vi erbjuder avtalsenlig lön och pension, bonus, goda karriärmöjligheter, omfattande utbildningsprogram samt diverse förmåner som friskvård och personalköp.   Tycker du detta låter kul? Då hoppas vi att du vill jobba hos oss! Observera att vi använder oss av lämplighets- och personlighetstest i vår rekrytering.  Vid frågor kring tjänsten kontakta Alexander Ekelöv på dm.operations.vaxjo@giganten.se Inga ansökningar hanteras via e-post.
Företag: Elgiganten AB
Ort: Växjö
Publicerad : 05-30
Sök fler jobb liknande: lediga Knowhowmedarbetare 10% (35%) jobb
Tillbaka till listan
Klicka här och sök jobb som: Knowhowmedarbetare 10% (35%)
Söka jobb tips